Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výjezdová jednotka 2011

Příspěvky

Cvičení - kyvadlová doprava vody

10. 5. 2011

V úterý 26. dubna probíhalo praktické cvičení "kyvadlová doprava vody". Prověřila se funkčnost techniky (Praga, Trambus, plovoucí čerpadlo, stříkačky...), dále organizační a logistické schopnosti členů výjezdové jednotky. Vše proběho úspěšně. Viz. foto.

 

Zásah - požár lesa

10. 5. 2011

 V neděli 3. dubna byla jednotka v Domašíně povolána k požáru lesa, kde doplňovala vodu. S dalšími členy HZS spolupracovala při hašení lesního porostu v Rovném - Hluky. Nezabezpečené pálení klestu na deseti ohništích způsobilo požár lesního porostu o ploše 30 x 30m. 

 

Školení - bezpečnost práce

10. 5. 2011

 Ve středu 9. března proběhlo v Domašíně pro členy výjezdové jednotky školení. Členové byli proškoleni o bezpečnosti práce při výjezdu a zásazích. 

 

Školení - "dýcháče"

10. 5. 2011

 7. března absolvovali členové výjezdové jednotky odbornou přípravu nositelů dýchací techniky. Školení probíhalo v Opočně. Tohoto školení absolvujeme pravidleně.

 

Školení - vyprošťování osob

10. 5. 2011

 V sobotu 22. ledna se členové výjezdové jednotky zúčastnili na PS v Dobrušce školení o vyprošťování osob z osobního automobilu. Školení s praktickou přípravou jim provedl Mádr Milan.

 

Zásah - požár obchodního domu Elman

3. 2. 2011

Jednotka byla povolána 2. února k požáru nízké budovy na nám. F.L.Věka 19, Dobruška. Po příjezdu jednotky na místo seznámil velitel úseku s danou situací. Jednotce byla přidělena 1x útočným proudem tvořeným 4x "C" ochrana navazující budovy. Členové byli povoláni k odvětrání střešních prostor. Kde za pomocí 4 dílného skládacího žebříku rozebrali 12m2 střešní krytiny a konstrukce. Dále byli členové výjezdové jednotky zaúkolováni rozebráním pultové střechy v délce 6 metrů za účelem dohašení.

 

Zásah - požár komínu Domašín

31. 1. 2011

V pondělí 31. ledna byla jednotka v 6:49 ráno povolána k požáru komínu v Domašíně. Po příjezdu na místo jednotka spolupracovala s PS Dobruška. Došlo k lokalizaci požáru. Po půl hodině se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Zásah - dopravní nehoda Dobruška

25. 1. 2011

Jednotka byla povolána k vyproštění automobilu z příkopu, který částečně zasahoval do veřejné komunikace č. 298 na 36,5 km. Po příjezdu na místo byl dodávkový automobil vytažen pomocí lana zpět na komunikaci a předán majiteli. Při zásahu byl řízen provoz na komunikaci. Jednotka se poté vrátila zpět na základnu.

 

Zásah - dopravní nehoda Sudín

7. 1. 2011

V pátek 7. ledna vyjeli členové výjezdové jednotky k vyproštění nákladního automobilu, který uvíznul na komunikaci Kamenice - Sudín. Zde se prověřila a ukázala naše výborná technika - Praga V3S, která na zcela zledovatělé vozovce vyprostila nákladní automobil tonáže 12 tun. Vozidlo bylo vyproštěno  na komunikaci a odtaženo na místo (500 m), z kterého mohlo dále pokračovat v jízdě.

 

Zásah - dopravní nehoda(79)

6. 1. 2011

Ve čtvrtek 6.1. členové výjezdové jednotky opravdu nezaháleli a vyjeli podruhé k dopravní nehodě mezi Dobruškou a Domašínem, kde uvízl osobní automobil Škoda Octavia. Vozidlo bylo vytaženo na komunikaci a předáno majiteli. Komunikace byla zprovozněna za pomocí SÚS.